لودینگ

مشخصات سنگ تراورتن خوب چیست

سنگ های ساختمانی از تنوع نوع بالایی برخوردار هستند که یکی از انها تراورتن نام دارد و عمده کاربری آن نیز استفاده در نمای بیرونی ساختمان است و به این دلیل در انتخاب سنگ تراورتن خوب باید نهایت دقت را داشته باشید. عواملی که منجر به زدن آسیب به سنگ نما می شوند ریشه درونی و بیرونی داشته که در مراحل متعدد یک سنگ از تولید تا اجرای آن رخ خواهد داد. توجه به لیست این عوامل منجر خواهد شد تا برای انتخاب سنگ ساختمانی برای نما و به خصوص سنگ تراورتن در نما،نهایت دقت صورت گیرد.

سنگ تراورتن خوب

انتخاب سنگ تراورتن خوب

استفاده از سنگ های ساختمانی به عنوان متریال نما،با توجه به طبیعی بودن و خصوصیات کیفی که دارد،علاوه بر فراهم ساختن ویژگی هایی از قبیل عایق صوتی،گرما و سرما، به ساختمان ارزش افزوده نیز می افزاید. با توجه به این اوصاف انتخاب سنگ تراورتن خوب و با کیفیت نیازمند رعایت و توجه به یک سری اصول است که عبارت اند از:

 • ماندگاری رنگ به مرور زمان
 • ماندگاری ساب و رزین به مرور زمان(این مورد بر می گردد به کیفیت فرآوری کارخانه)
 • عدم زدن شوره(بسیاری از سنگ های استخراجی از معادن یزد دچار این مشکل خواهند شد که نیازمند توجه ویژه تر است)
 • عدم خالی شدن به مرور زمان
 • عدم داشتن رگه

تشخیص و خرید سنگ تراورتن خوب

شاسان ذکر است که برای انتخاب تراورتن خوب،باید از کارشناسان مربوطه بهره گرفت.تمامی سنگ ها خوب و مناسبند اما این که در کدام بخش مورد استفاده قرار می گیرند شرط اصلی است. برای مثال سنگی که برای کف سالن پذیرایی انتخاب می شود با سنگ انتخابی در نما کامل متفاوت است.پس باید بر اساس نوع کاربری به انتخاب پرداخت و در این رابطه نیز با توجه به تنوع انواع تراورتن های موجود در بازار نیاز است تا شما با کثریت آن ها آشنایی داشته و سپس اقدام به انتخاب کنید و ما نیز سعی کردیم در این بخش لیستی از برندهای موجود در بازار را برای شما لیست کنیم و این لیست به شرح زیر است:

 • تراورتن دره بخاری: معادن آن در محلات قرار گرفته و دارای زمینه رنگ کرم و سفید است و که به انبوه متراژ رنگ کرم آن در بازار،از آن با نام تراورتن کرم دره بخاری نیز نام برده می شود.
 • تراورتن عباس آباد: معدن این تراورتن نیز در محلات قرار دارد و زمینه رنگ آن سفید است. از تعداد سورت بالایی برخوردار است که از شناخته شده ترین آن ها می توان به دنده گاوی و موج کبریتی نام برد. تراورتن عباس آباد در اصفهان بیشترین تولید را دارد.

2 پاسخ به “مشخصات سنگ تراورتن خوب چیست”

 1. پدرام گفت:

  در صورت امکان مشخصات تراورتن خوب را خیلی خلاصه بنویسید. در ضمن بنده سنگ تراورتن را برای نما ساختمان در یک منطقه شرجی نیاز دارم.

  • با توجه به توضیحاتی که از منطقه جغرافیایی ساختمان خود دادید، پارامترهای زیر را در تشخیص بهترین گزینه در نظر داشته باشید: حفره های آن به خوبی توسط رزین پر شده باشد و ساب و صیقلی قابل قبولی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

تلفن
09133335301
آدرس
اصفهان-تیران-شهرک صنعتی رضوانشهر-خیابان اول مرکزی-سنگبری نپال
ایمیل
nepalstone@gmail.com