لودینگ

سنگ مورد استفاده در نمای داخل و نمای خارجی چه تفاوتی دارند؟

قطعا برای شما نیز وقتی برای خرید سنگ ساختمانی به یک سنگفروشی یاکارخانه سنگ مراجعه کرده اید متوجه این سوال شده اید که سنگ را برای نمای داخل نیاز دارید یا نمای بیرون؟به صورت کلی یک ساختمان دارای 2 بخش مربوط به فضای داخل و فضای بیرون است و به همین دلیل در زمان طراحی پروژه باید به کاربری آن توجه ویژه ای داشته باشید.سنگ های ساختمانی نیز از تنوع به نسبت بالایی برخوردار هستند و بر اساس نوع کاربری در نمای داخل و نمای بیرون دسته بندی نیز می شوند.

نمای بیرونی ساختمان حکم یک لباس را برای ساختمان شما داشته و هر آنچه فاخر و شیک تر باشد بر ارزش ساختمان شما می افزاید. پس حساسیت در انتخاب سنگ نمای بیرون بسیار بالا است و از جمله سنگهایی که در این بخش مورد استفاده قرار می گیرد می توان به تراورتن،چینی و گرانیت اشاره کرد که در این بین با توجه به پارامترهایی که در بخش مربوط به سنگ نما مورد ارزیابی قرار دادیم،تراورتن به عنوان بهترین گزینه در اجرای نما بیرون ساختمان است. البته شایان ذکر است که در بین سنگ های تراورتن نیز برنده ای تراورتن دره بخاری،حاجی آباد و عباس آباد به نسبت تقاضا بالاتری جهت خرید آنها وجود دارد.

نمای داخلی ساختمان نیز شامل بخش های زیادتری از قبیل کف ساختمان،راه پله،بدنه داخلی ،پارکینگ ،لابی ،آشپزخانه،سرویس بهداشتی،حمام و … اشاره کرد. تمام سنگ های ساختمانی در این بخش مورد استفاده قرار می گیرند و البته ما در بخش مربوط به سنگ نمای داخلی به صورت کاملا جزئی تر به شرح پارامترهای مورد نیاز جهت انتخاب بهترین سنگ در این فضای داخلی ساختمان پرداخته ایم اما در این بین با توجه به تنوع رنگ و بازه قیمت مناسب،سنگ مرمریت به نسبت کاربری بیشتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

تلفن
09133335301
آدرس
اصفهان-تیران-شهرک صنعتی رضوانشهر-خیابان اول مرکزی-سنگبری نپال
ایمیل
nepalstone@gmail.com